Sechs Homosexuelle in Bagdad getötet

Vergangenen Donnerstag wurde in Bagdad eine weitere Person aufgrund ihrer sexuellen Ausrichtung ermordet. In den vergangenen zehn Tagen sind somit in Bagdad sechs Homosexuelle getötet worden.

Bereits am 26. März waren vier Personen durch ihre eigenen Familien aufgrund ihrer Homosexualität erschossen worden. Als die Leichen gefunden wurden, stand auf ihrer Brust das arabische Zeichen für “pervers” geschrieben.

Die Morde fanden statt nach einer Versammlung des Clans, dem auch die homosexuellen Männer angehörten. Bei der Versammlung in Sadr City, einem Slum in Bagdad, wurde beschlossen, die Männer zu töten, da sie “sexuell abweichend” seien und dadurch die Familienehre verletzten.

Bir Yanıt “Sechs Homosexuelle in Bagdad getötet”

  1. Engin Barutçu Says:

    Sevgil Eylem Ateş’in ”en özgürlükıçü” sendikada bile taçiz ve tecavüzlerin üstünün örtülmesinin kadınlar daha çok kadınlar tarafından sağlanmaya çalışıldığını söylemek çok doğru olsada,en özgürlükçü sendikalar değilde,özgürlükçü görünen sendikal bürokrasiler olarak değerlendirilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.Bir örnekle somutlarsak,Hava-İş Sendikası’nda bir yönetim kurulu üyesinin kadın bir çalışana yönelik tacizini ne yazıkki diğer bir yönetim kurulu üyesi kadının ”taciz olarak kabul etmek için ırzmen olmuş olması gerekir diyerek”yok saymak istemiştir!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: