İlerici, devrimci kurumlardan Güler Zere için eylem çağrısı…

 

guler“Kanser hastası Güler Zere’ye özgürlük, hasta tutsaklar serbest bırakılsın!”

 

(29.07.09) – Sermaye devleti, kontrgerilla elemanlarını şaibeli sağlık raporlarıyla birer ikişer salıverirken, bugün ağır sağlık sorunlarıyla boğuşan tutsakları tahliye etmeyip açıkça ölüme terkediyor. Bu yılın ilk altı ayında, altı tutsak (Mehmet Elçi, Gurbet Mete, Hasan Kert, Beşir Özer, Recep Çelik ve İsmet Ablak) cezaevlerinde yaşamını yitirdi. Güler Zere‘nin durumu ise kritik. Cezaevlerinde onlar gibi tedavisi dışarıda yapılması gereken onlarca tutsak var.

Kurumlar eyleme geçiyor…

Adli Tıp 3. İhtisas Kurulu’nun ‘infazını hastanede tamamlasın’ dediği ağız kanseri Güler Zere’nin “tedavisi” Adana Balcalı Hastanesi mahkum koğuşunda sürüyor. 14 yıldır tutuklu bulunan devrimci tutsak Güler Zere ve hapishanelerde tecrit ve baskı koşullarında tutukluluk halleri devam eden hasta tutsakların serbest bırakılması talebiyle harekete geçen sendikalar, demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler ve devrimci kurumlar çeşitli eylemlerle Zere ve hasta tutsakların serbest bırakılmasını talep ediyorlar.

Türkiye’nin çeşitli illerinde devletin tecrit ve baskı uygulamaları protestolara konu edilmeye devam ederken devrimci tutsak Güler Zere şahsında hasta tutsakların serbest bırakılması talebiyle İstanbul’da da eylemler gerçekleştirilecek.

28 Temmuz akşamı biraraya gelen kurum temsilcileri “Kanser hastası Güler Zere’ye özgürlük, hasta tutsaklar serbest bırakılsın!” talebiyle 31 Temmuz Cuma akşamı İstanbul’da yürüyüş gerçekleştirme kararı aldılar.

31 Temmuz 2009 Cuma akşamı saat 19.30’da Taksim tramvay durağından buluşarak Galatasaray Lisesi’ne yürüyecek olan kurumların isimleri ise şöyle:

Halk Cephesi, TAYAD, ÇHD, Halkevleri, Barış ve Demokrasi Partisi, DTP, ÖDP, BDSP, Erol Zavar’a Yaşam Hakkı Koordinasyonu, Kaldıraç, ESP, EHP, Özgürlükçü Sol Hareket, ÖMP, Amargi, TTB, Devrimci Hareket, Emekli-Sen 1-2-4 Nolu Şubeler, EMEP, SODAP, Gülensu Gülsuyu Derneği, İşçi-Köylü Gazetesi, Eğitim-Sen 3 Nolu Şube, Mücadele Birliği Platformu, EKD, Nazım Hikmet Marksist Bilimler Akademisi, Sosyalist Feminist Kolektif, Devrimci Alevi Komitesi, DHF, PEN, TKP, SDP, Sosyalist Parti, CEM TV, Demokrasi İçin Birlik Hareketi, Çağrı

Tarih: 31 Temmuz 2009 Cuma
 

Yer: Taksim Tramvay Durağı / İstanbul
 

Saat: 19.30

Kaynak: Kizil Bayrak

Bir Yanıt “İlerici, devrimci kurumlardan Güler Zere için eylem çağrısı…”

 1. adalılar Says:

  Emperyalizmin boyunduruğu altında sömürüye,yozlaşmaya,çürümeye mahkum edilen bütün ezilen emekçi halkların ortak sınıf mücadelesini yükseltmesi için emeğin alınterinin kurtulması,baskıların son bulması ve insanca yaşam için tek kurtuluş yolu DEVRİM ve SOSYALİZMDİR.

  ADALILAR ;Emperyalist politikalara,İMF dayatmalarına,post-modernizm’e karşı insanlığın kurtuluş bayrağıdır.

  ADALILAR ;Parasız,bilimsel ve anadilde eğtim şiarıyla ezberci gerici ve paralı eğitime karşı gençliğin aydınlık gelecek bayrağıdır.

  ADALILAR ;Emeğin kurtuluşu ve insanca yaşam için her türden hak gasplarına,iş cinayetlerine ve sınırsız sömürüye karşı işçilerin öncü bayrağıdır.

  Önderimiz MAHİR ÇAYAN’ın tarihten aldığı mirası ve değerleri koruyarak sınıflar savaşında mevzilenmiş proleter devrimci unsurların anti-emperyalist anti-oligarşik anti faşist cephesini ören öncüsüdür.

  ben ne şuralıyım, ne buralı,
  adalıyım adalı,
  ada’m ormanlıktır.
  dostluk, yoldaşlık, mertlik ormanı,
  bütün ada’mı kaplar.
  erdemin güneşi, yirmi dört saat aydınlatır adamı
  biz ada sakinleri bilmeyiz karanlığı.

  YAŞASIN DEVRİM ve SOSYALİZM
  KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: