Mezopotamya Sosyal Forumu

 

Mezopotamya Sosyal Forumu koordinasyonu olarak tüm bileşenlerimizi ve tüm arkadaşlarımızı bulunduğumuz süreç hakkında bilgilendirmek istiyoruz.
 
Bildiğiniz üzere 25 Temmuz 2009 tarihinde tematik eksenlerimizi sizlerle paylaşmıştık, geçen zaman içerisinde çeşitli kurumlardan, kollektiflerden, oluşumlardan bize iletilen toplam etkinlik, önerisi sayısı 20’dir.  Teknik olarak 10 adet salonumuz ve forumun gerçekleşeceği kampüs alanımız mevcuttur. 3 gün sürecek olan forumda toplamda 30’a yakın etkinliğin yer almasının yeterli olacağını düşünüyoruz. Kurumlar bu sayıyı kısıtlayıcı bir durum olarak algılamamalıdır, çünkü birleştirme aşamasında benzer nitelikte etkinliklerin ortaklaştırılacağı gözönüne alınmalıdır.
 
Şu ana kadar bize iletilen etkinlik önerilerine baktığımız zaman genelde seminer, panel türü etkinliklerin ön planda olması dikkat çekiyor, seminer ve panel önerilerindeki can alıcı nokta yapılacak etkinliklerin sadece sunum olarak kalmaması ve tartışmaya açık şekilde planlanmasıdır. Etkinliklerini gerçekleştirecek kurumlardan, yapılardan isteğimiz diyalog ve karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımının önünü açabilecek  aktivite türlerine açık olmalarıdır ve bunu zorlamalarıdır. Bahsi geçen durum forumun niteliğini belirleyecek şartlardan biridir.
 
Şu anda ilgilendiğimiz bir diğer mesele simultane çevirilerle ilgili, çeviriler duruma göre İngilizce, Arapça, Kürtçe, İspanyolca, Soranice ,Farsça, Türkçe dillerinde olacaktır.

Eksenlerimizde yer alan ‘Ortadoğu’da Halklar Bölünmüşlük ve Dayanışma’  ile  ‘Ortadoğu’da Kültürel Dönüşüm Süreçleri ve Yaratıcıları’  eksenlerini başlı başına asambleler? olarak planlamaktayız. İlk iki gün yapılacak bütün etkinliklerdeki ve eksenlerdeki tartışmaların ardından forumun son günü sosyal hareketler asamblesi yapılacaktır. Asamblede geçen iki gün yapılan tartışmaların sonuç metinleri tartışılacak ve mümkün olduğu ölçüde ortak tutum metinleri oluşturulacaktır.
 
 Forum içerisinde Avrupalı genç arkadaşlarımızın kamp programı bulunmaktadır. ‘International Amed Camp’ adı altında gerçekleştirilecek kampın organizasyonu devam etmektedir.
 
Ek olarak, Dünyanın Kadınlarının bir araya geleceği Dünya Kadın Yürüyüşü etkinliği forum programı dahilinde olacaktır. Çalışmalar devam etmektedir.
 
 
Geçen günlerde etkinlikler için son başvuru tarihimizi 28 Ağustos tarihi olarak belirlemiştik,tarihte herhangi bir değişiklik yoktur.Önerilerinizi lütfen bu tarihe kadar msfamed@gmail.com adresine gönderiniz (katılımcı formu ile birlikte).
 
Saygılarımızla.
 
MSF

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: