Pınar Selek NTV’ye konuştu!

23 Kasım, 2010 | 12:00

Yargıtay’ın 1998′de 7 kişinin yaşamını yitirdiği Mısır Çarşısı patlamasıyla ilgili davada beraat kararını bozduğu sosyolog Pınar Selek NTV’ye konuştu.

İşte Pınar Selek’in açıklamaları;

“Malesef süreç devam ediyor. Yargıtay Genel Kurulu’nun bu kararını biz Şubat’ta öğrendik. Yeni bir karar değil bu. Fakat bir türlü gerekçe çıkmadı. Gerekçeli karar da Eylül ayı gibi çıktı, gelişmelerden haberdardık zaten. Sanıyorum basın bugüne kadar atladı bunu. Haberde bir hata var; Süreç bitmiş değil. Biz umutluyuz, kötü bir şey olamaz.

Şu anda nasıl bir duygu içerisindesin?

Karışık duygular içindeyim tabi ki. Ben şöyle düşünüyorum; Ben evde otursaydım, uğraşmasaydım bu dava daha erken bitebilirdi. İlk başlarda bu dava önemsenmedi ama daha sonra sembol oldu. Çünkü sadece bana değil, birçok insana benzer şeyler yapıyorlardı. İyimserim, iyimserliğimi hiç kaybetmiyorum. Bu dava beni tamamen hapsetmesin diye kendi çalışmalarıma yoğunlaşmaya çalışıyorum.

Şu anda neler yapıyorsun?

Ben şu an Fransa’da siyasal bilgiler üzerine doktora yapıyorum. Yani bir ayağım Fransa’da bir ayağım Almanya’da. Yazarlar Birliği’nin davetlisi olarak Almanya’dayım, burada da romanımı bitirmeye çalışıyorum. Yani biraz uzaklaşmaya çalışıyorum tüm bu yaşananlardan.

Sen yurtdışına kendi pasaportunla çıktın değil mi?

Tabi canım. Benim hakkımda bir tutuklama kararı veya yurt dışına çıkış yasağı yok. Olacağını da zannetmiyorum. Ben zaten bu davadan beraat etmiş bir insanım. Sadece Yargıtay Genel Kurulu bozdu bunu. Dosya mahkemeye geri dönecek. Benim hakkımda bir tutuklama kararı vs. yok. Olamaz da zaten.

Türkiye’ye dönmeyi düşünüyor musun?

Düşünüyorum tabi. Sadece şu elimdeki çalışmaları bitireyim diye bekliyorum.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: