1 Mayıs’tan 17 Mayıs’a Aşk ve Özgürlük İçin Yürüyoruz!

Kaos GL / 1 Mayıs 2012

 

1 Mayıs’tan 17 Mayıs’a Aşk ve Özgürlük İçin Yürüyoruz!

1 Mayıs meydanlarında homofobiye, transfobiye, nefrete, her türlü ayrımcılığa ve sömürüye karşı gökkuşağı bayrağını yine yükseltiyoruz. Özgürlüğün bayramı 1 Mayıs’ta yine alanlardayız!

Anadolu’nun son tutsakları Lezbiyen, Gey, Biseksüel ve Trans (LGBT) bireyler olarak varoluşumuzu kuşatan heteroseksist ablukayı on iki yıldır alanlara çıkarak dağıtmaya çalışıyoruz.    

Zorunlu heteroseksüelliği dayatan mevcut sistem, cinsel yönelimlerimiz ve cinsiyet kimliklerimiz ile varoluşumuzu yok sayıp ezse de LGBT’ler olarak hayatın her alanından geliyoruz. Varlığımızı inkâr ederek bizleri sosyal ve politik hayattan kovanlara hayır! diyoruz. Toplumsal ve siyasi hayatın her alanına eşit katılmamızı sağlayacak yasal güvence istiyoruz!

LGBT varoluşları tanımlayan “cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği” realitesinin tanınması için ısrar ediyoruz! LGBT’ler olarak hayatlarımızı “diğer” ya da “ve benzeri” görünmezliğine havale etmeye kalkışan inkârcı politikalara teslim olmayacağız.

1 Mayıs’tan 17 Mayıs’a Özgürlük Mücadeleleri Arasında Köprüler Kuruyoruz!

 

1 Mayıs, Türkiye LGBT mücadelesi açısından önemli bir dönüm noktası. 2001’de Ankara’daki kutlamalara katılarak kamusal alana çıkmış; gökkuşağı bayraklarımız ve sloganlarımızla emek mücadelesiyle LGBT mücadelesinin ortaklığına işaret etmiştik.

 

Homofobiye Karşı Buluşma da özgürlük mücadelesinin bir parçası olarak gelişiyor. Özgürlük talebi ortak, mücadele de ortak olmalı şiarından hareket eden Kaos GL, 1 Mayıs’tan Uluslararası Homofobi Karşıtı Gün olan 17 Mayıs’a özgürlük mücadeleleri arasında köprüler kuruyor.

 

Kurulacak bu köprü sayesinde, LGBT’lerin maruz kaldığı saldırı ve ayrımcılıklara karşı mücadelelerin birleştirilmesini ve alanların genişletilmesini hedefliyoruz.

 

“Heteroseksizme Teslim Olmayacağız! Ya Eşitlik Ya da Hiç!”

 

1 Mayıs’ın ardından “Homofobi ve Transfobi Karşıtı Yürüyüş” 20 Mayıs 2012 tarihinde, Pazar günü Ankara’da yapılacak.

 

Homofobi ve Transfobiye karşı durmak için Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın sonunda homofobi, transfobi ve nefrete karşı yürüyoruz.

“Heteroseksizme Teslim Olmayacağız! Ya Eşitlik Ya da Hiç!” şiarıyla Kurtuluş’tan Kızılay’a gökkuşağı bayrağının altında yürüyoruz!

LGBT bireyleri yargılamak ve aşağılamakla bütün LGBT’leri bir yalan perdesinin ardına hapseden, okullarında zorunlu heteroseksüelliğe tabi tutarak hayatı zehir eden, metropollerde katleden heteroseksist sistemin ikiyüzlü ahlâkına karşı yürüyoruz…

Bütün etnik, kültürel ve cinsel farklılıkları yok ederek hepimizi birbirimize benzetmeye ve dolayısıyla bizi öldürmeye çalışan heteroseksist sömürgeci sisteme karşı mücadele için yürüyoruz…

Heteroseksist sistemin LGBT’lere yönelik ilan edilmemiş savaşına karşı yürüyoruz…

Eşcinsellerin Kurtuluşu Heteroseksüelleri de Özgürleştirecektir!

 

Gökkuşağı bayrağının altında herkese yer var! Birlikte güçlenmek ve birlikte özgürleşmek için gelin hep beraber yürüyelim!

 

Kaos GL

1 Mayıs 2012, Salı, Ankara

Buluşma Yeri: Gar önü, Saat: 11:00

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: