TANIĞIZ, YANLARINDAYIZ, DAVAYI İZLİYORUZ

“KCK Operasyonu” adı altında düzenlenen siyasi soykırım operasyonu kapsamında 20 Aralık 2011 tarihinde gözaltına alınarak tutuklanan 36 gazeteciden 32’si hala cezaevinde. 1 yıl içerisinde görülen 2 duruşmada sadece 4 gazeteci özgürlüğüne kavuşabildi.

Kürt gazeteciler, 4 Şubat Pazartesi günü Silivri’de bir kez daha hakim karşısına çıkacak.

32 gazetecinin 13 aydır cezaevinde tutulmasının ‘delilleri’n tamamı ise, gazetecilik ile yaptıkları her şey: Yazdıkları haberler, çektikleri fotoğraflar, haber yapmak üzere yaptıkları seyahatler, haber kaynaklarıyla yaptıkları görüşmeler, muhabir ile haber müdürü arasında geçen telefon görüşmeleri.

Kürt gazetecilerin, AKP’nin başta Kürt hareketi olmak üzere tüm muhalifleri susturma, sindirme ve yok etme planının bir parçası olarak tutuklandığını biliyoruz.

Cezaevinde de yazmaya devam eden arkadaşlarımızın, gazeteciliklerine tanığız. Yaptıkları haberlerle karanlığı aydınlattıklarına, tüm halklara gerçeğin bilgisini taşıdıklarına tanığız.

AKP iktidarı, Başbakan Erdoğan ve hükümet medyası, her gün ‘Onlar gazeteci değil, terörist’ demekten vazgeçsin, rehin gibi cezaevlerinde tuttuğu tüm gazetecileri serbest bıraksın.

Aşağıda imzası olan bizler bir kez daha duyuyoruz ki; gerçeğin peşini bırakmayacağız. Teslim de olmayacağız.

4 Şubat Pazartesi günü Silivri’de görülecek davayı izleyerek, tutuklu gazetecilerin yanlarında olmaya, gazeteciliklerine tanıklık yapmaya devam edeceğiz. Biz orada olacağız, herkesi de tutuklu gazetecilere sahip çıkmak için davayı izlemeye davet ediyoruz.

Zindanlar boşalsın, gazetecilere özgürlük.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: