100 GÜNDÜR TUTUKLUYUZ! 100 GÜNDÜR DAVA AÇILMASINI BEKLİYORUZ. SAVUNMA ÜZERİNDEKİ BASKILARA SON VERİLMESİ İÇİN, ADALET BAKANLIĞI’NA YÜRÜYORUZ…

18 Ocak 2013 günü Türkiye’nin en büyük avukat örgütü olan Çağdaş Hukukçular Derneği’ne yapılan operasyon ile ÇHD’nin 16 yönetici ve üyesinin ev ve bürolarına baskınlar yapıldı. Hukuksuz ve keyfi arama kararları ile kapılar kırıldı, meslektaşlarımızın evleri, büroları talan edildi, dosyalarına el konuldu. Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Merkezi, Ankara Şubesi ve İstanbul Şubesi arandı. ÇHD Genel Başkanı Av. Selçuk Kozağaçlı, İstanbul Şube Başkanı Av. Taylan Tanay, İstanbul Şube Sekreteri Av. Güçlü Sevimli, İstanbul Şube üyeleri Av. Ebru Timtik, Av. Barkın Timtik, Av. Naciye Demir, Av. Günay Dağ, Av. Şükriye Erden ve Ankara Şubesi Yöneticisi Av. N.Betül Vangölü Kozağaçlı tutuklandı.

Siyasal iktidarın avukat avı bununla başlamıyordu. 22 Kasım 2011 tarihinde Türkiye’nin en büyük avukat operasyonu yapılmıştı. Operasyon kapsamında 41 Kürt avukat gözaltına alınmış, 36’sı tutuklanmıştı. Avukat meslektaşlarımızdan 23’ü bu dosya kapsamında halen tutukludur.

Yine Diyarbakır’da “KCK Ana Davası” olarak bilinen davada müdafilik yapan 103 avukat hakkında soruşturma başlatılmış olup, bu soruşturma halen devam etmektedir.

Son olarak, İstanbul Barosu Başkanı Av. Ümit Kocasakal’ın da aralarında bulunduğu 10 avukat hakkında, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ni protesto ettikleri, izinsiz açıklama yaptıkları gerekçesiyle ”yargı görevini yapanı engellemeye teşebbüs” suçlamasıyla ceza davası açılmıştır.

Ülkemizde son dönemde sadece Terörle Mücadele Kanunu kapsamında 70 avukat hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılmış, 8 avukat meslektaşımıza oldukça yüksek cezalar verilmiştir. Türkiye hapishanelerinde halen 35 meslektaşımız tutukludur. Tablo, savunma mesleğinin geldiği durum açısından oldukça vahimdir. Bizler biliyoruz ki, bu saldırılara maruz kalan ve yargılama konusu yapılan esasında devrimci avukatlık pratiğidir. Ancak bizi operasyonlarla, dize getiremeyecekler, boyun eğmeyeceğiz!

Savunma mesleğine yönelen saldırıları protesto etmek, siyasal iktidarın baskıcı politikalarından vazgeçmesi ve tutuklu meslektaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep etmek için 3 MAYIS CUMA GÜNÜ SAAT 12.00’DE ANKARA ADLİYESİ ÖNÜNDE BULUŞUP ADALET BAKANLIĞI’NA YÜRÜYORUZ.

 

Tutuklu Avukatlara Özgürlük!

Devrimci Avukatlar Onurumuzdur!

Savunmaya Saldırıya Son!

 
İZMİR BAROSU, İSTANBUL BAROSU, ADANA BAROSU ,BURSA BAROSU, KOCAELİ BAROSU VE 30 ‘A YAKIN BARONUN KATILIMIYLA ,
AYNI ZAMANDA ÖZGÜRLÜKÇÜ HUKUKÇULAR DERNEĞİ, KARTAL HUKUKÇULAR DERNEĞİ, İNSAN HAKLARI DERNEĞİ İLE BİRLİKTE VE BİRÇOK HUKUK ÖRGÜTÜNÜN KATILIMIYLA
ADALET BAKANLIĞI’NA YÜRÜYORUZ.
ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ
 OTOBÜS KALKIŞ SAATLERİ    : 2 MAYIS PERŞEMBE GECESİ SAAT :24:00
 İRTİBAT TELEFONLARI              :
 ·         CEVAHİR AVM ÖNÜ                                      : Av. Fatma ELVEREN Tel: 0533 630 62 88
 ·         BAKIRKÖY BOYNER ÖNÜ                          : Stj. Av. Neziha EKEN  Tel: 0531 938 04 48
 ·         KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜ   : Av. Nilgün KURT Tel :0505 511 98 23
 NOT: OTOBÜSLER TÜM KALKIŞ YERLERİNDEN AYNI SAATTE KALKACAKTIR.

 

 


ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ
İSTANBUL ŞUBESİ 

Orhan Adli Apaydın Sk.No:11/3
Beyoğlu-İstanbul
Tel:212 245 04 40 Faks:212 245 04 41

 

İlknur Alcan
Adres: Asmalımescit Mah. Şehbender Sk. N:5/8 Beyoğlu/İstanbul
Tel.:212 243 83 85-86

Faks:212 243 83 87

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: