DİRENEN İSTANBUL, AKP SALTANATINI TİTRETİYOR KORK, KIBRIS’IN KUZEYİNDEKİ AKP İŞBİRLİKÇİLERİ!

 

YKP, İstanbul’da yaşananları değerlendirdi, açıklama şöyle:

Son on yılda özellikle medya üzerinde kurduğu hakimiyet nedeni ile eleştirilemeyen, her yaptığı kutsal ve önemli takdim edilen, kendisine karşı hiçbir muhalefetin kalmadığı sürekli şişirilerek, kurduğu korku imparatorluğu ile tam bir dikta rejimi haline gelen AKP’ye karşı İstanbul’da başlayarak tüm Türkiye’de halklar direniyor.

Her saltanat gibi AKP saltanatının da yıkılacağı açıktı. Kendilerini yeni Osmanlıcı sayanların sonları da Osmanlı’daki halk ayaklanmaları ile nasıl yıkıldıysa, yeni olup olmadığına bakılmaksızın bu saltanata yönetimi de halk ayaklanmaları ile yıkılacaktır. İstanbul’da başlayan böylesi bir halk ayaklanmasıdır, bu nicelerini tetikleyeceği açıktır.

Muhafazakâr ve neo-liberal gibi tuhaf bir alışımla on yıldan bir zamandır Türkiye’yi yöneten AKP’nin yaptıkları gün ve gün halk kitlelerini daha fazla sokağa itmiştir. İktidar sarhoşu olan ve medya şakşakçılığı ile beslenen Erdoğan’ın yaklaşan halk ayaklanmaları görememesi çok da sürpriz olmadı.

Yoksullaşan, yoksunlaşan halklar ayni zamanda AKP’nin kendi İslam anlayışının kendilerine dayatılması ile de kritik bir noktaya geldi. Kürtaj yasağı ile başlayan süreç alkol yasağı yeni bir boyuta gelmişti. Ancak AKP ve Erdoğan bununla da yetinmedi halkın kendi için önemli saydığı değerleri de hiçe sayarak kendi saltanatının sembolleri için kentsel dönüşümlere, yeni dev yapımlarına girişti. Tüm bu uygulamalar artık yeter diyen İstanbul ile başlayarak tüm Türkiye’ye yayıldı.

YKP, AKP dikta rejimine karşı direnenlere dayanışması mesajını gönderir…

YKP, AKP rejimine yaslanarak Kıbrıs’ın kuzeyindeki işbirlikçilerinin, AKP ile birlikte onların da koltuklarının sallanmaya başladığının açık olduğunun tespiti yapar…

YKP, Kıbrıs’ın kuzeyinde Türkiye’deki direnişlerle dayanışma için ortaya konacak Lefkoşa, Girne, Mağusa’daki tüm eylemlere katılamaya ve direnişi burada da büyütmeye çağırır

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: