”Kalekollara Karşı Vicdani Retlerimizi Açıklıyoruz”

*http://www.savaskarsitlari.org

**”Kalekollara Karşı Vicdani Retlerimizi Açıklıyoruz”*
*29-06-2013 * Benim de söyleyecek sözüm var! <http://www.savaskarsitlari.org/sozumvar.asp?ArsivTipID=8&ArsivAnaID=72488&SayfaNo=1> İlgili diğer dökümanlar <http://www.savaskarsitlari.org/arsiv.asp?ArsivTipID=8&ArsivAnaID=72488#ilgili> *Basına ve Kamuoyuna;*
28 Haziran Cuma günü Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yapılmak istenen kalekolu “Savaş Değil Barış İstiyoruz” pankartıyla protesto eden halka asker ateş açmış, açılan ateş sonucu 18 yaşındaki Medeni Yıldırım katledilmiş, 8 kişi de yaralanmıştı.
Lice Kaymakamı, “Vurma varsa eğer kendilerini de vurmuş olabilirler” diyerek yaşanan katliamı ört bas etmeye çalışırken, barış isteyen bir halka Lice’de sıkılan kurşuna karşı, coğrafyanın dört bir yanında binlerce yürek sokaklara aktı. Lice’de 2009 yılında karakoldan atılan havan mermisiyle bedeni paramparça edilen 14 yaşındaki Ceylan’ın ve asker kurşunuyla katledilen 18 yaşındaki Medeni’nin ardından bizler, şimdi, bir kez daha haykırıyoruz: Askere gitme, kardeş kanı dökme!
*1 Temmuz Pazartesi saat 21:00’de, Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda buluşuyor “Kalekollara Karşı” vicdani retlerimizi açıklıyoruz. Savaş karşıtı, anti militarist, yüreği yaşamdan yana atan herkesi bizimle birlikte vicdani retlerini açıklamaya çağırıyoruz.
VİCDANİ RET DERNEĞİ
*

*Tarih: 1 Temmuz Pazartesi
Saat: 21:00
Yer: Beşiktaş, Abbasağa Parkı*

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: