Genç Çapulcular Kolektif Yaz Kampı’nda buluşuyor

 

10 Temmuz 2013

Türkiye’nin dört bir yanından Genç Çapulcular, bu yıl 8.si gerçekleşecek Kolektif Yaz Kampı’nda buluşuyor. İzmir Dikili’de gerçekleşecek yaz kampı onlarca tartışma ve üretim atölyesiyle ve de Yeni Türkü, Karmate konserleri ile dayanışmayı İzmir’de büyütecek 
Bu yıl 8.si yapılan Kolektif Yaz Kampı, 27 Temmuz- 2 Ağustos tarihleri arasında İzmir- Dikili’de gerçekleştirilecek. Dayanışmanın, paylaşmanın ve alternatif bir eğlence kültürünün kampına; Yeni Türkü ve Karmate şarkılarıyla eşlik edecek.  Atölye üretimlerinin niteliğinin ve çeşitliliğin artırılmasının yanı sıra bu yıl yaz kampı Gezi Parkı’yla simgeleşen dayanışma ve direnişe ev sahipliği yapacak.
Onlarca atölye ile gençlik, birlikte üretecek
Kampta fotoğrafçılık, şiir, yaratıcı müzik, heykel, toplumsal hareketler ve medya, sinema, mızıka, üniversite gibi uzman yürütücülerle pek çok atölye gerçekleşecek. Üniversiteliler tarafından büyük ilgi gören Akapella Atölyesi bu yıl Boğaziçi Caz Korosu’nun yürütücülüğünde olacak.
Kamp boyunca gerçekleştirilen söyleşilerde ise gündemde olanlardan bilimsel konulara, felsefeye, sanata, spora dair kapsamlı tartışmalar yapılarak bilgi aktarımı sağlanacak. “Gezi Parkı ve İsyan Günleri” adlı tartışma atölyesi gazeteci Can Dündar ve oyuncu Şebnem Sönmez ile gerçekleştirilecek. “60’lar 70’ler 80’ler Kadın Hareketi” tartışması Handan Koç ile yürütülecek. “Tribünlerde Gezi Ruhu”, Radikal gazetesi spor editörü Burak Kuru ile tartışılacak.   Sabaha kadar sürecek film gösterimlerinde birçok film yine öğrencilerle buluşacak. Onur Ünlü’nün “Sen Aydınlatırsın Geceyi” filmi de kampta gösterilen filmler arasında olacak.
Kolektif Yaz Kampı’na kayıt olmak ve ayrıntılı bilgi için tıklayın.
Kolektifler.Net

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: