Anarşistler 1 Eylül’de Sokaklardaydı!

de 1

1 Eylül Dünya Barış Günü sebebiyle İstanbul, Ankara, Amed ve İzmir’de  düzenlenen gösterilerde anarşistler sokaklardaydı!

İstanbul

Doğrudan Eylem Kolektifi ‘Çeka me ne komkujî ye,bi hevgirtine’ (Silahımız katliam değil,dayanışmadır) pankartıyla kadıköy’deki “Gezi’den Lice’ye Barış için Mücadeleye” çağrısıyla yapılan  miting alanındaydı. 

‘İsyan devrim anarşi’, rojava halkı yalnız değildir sloganları atıldı.  LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) örgütleri, gösterilere gökkuşağı bayraklarıyla katıldılar.

de21 Eylül Dünya Barış Günü mitingine Vicdani Ret Derneği “ASKERE GİTME” pankartıyla katıldı.  Vicdani Ret Derneği üyeleri  tutuklu bulunan vicdani retçi Onur Erden’in durumunu anlatan bir bildirinin dağıtımını yaptı.

de3

Amed

Amed Anarşist kollektifi ve Keskesor Lgbt Diyarbakır birlikte Amed istasyon meydanındaydı. Militarizmin her zaman ve her yerde öldürdüğünü belirten Keskesor LGBT , savaş karşıtı sloganlarla “barış, hemen şimdi!” dediler.

de 0de4

Ankara

1 Eylül Dünya Barış Günü için Ankara’da düzenlenen mitingde bu yıl Anarşist Platform ve Kaos GL yine bir arada yer aldı.

de5de6

İzmir

Basmane başlayan yürüyüşte, anarşistler 1. Kordon’daki bazı banka şubeleri ile araçlarının üzerine sprey boyalarla “barış işareti” çizdi ve yaşattığın devlet öldürür, devlet yaparsa katliam yapar, bankalardan bir ateş yakacağız, biji rojava yazılamaları yapıldı. Yazılamalar sırasında meydana gelen  polis saldırısı geri püskürtüldü.

izmir

Mersin

Mersin’de de anarşistler 1 Eylül Dünya Barış günü çerçevesinde Ortadoğu’da ve tüm dünyada savaşlara karşı organize edilen yürüyüşe katıldı.

de7http://dogrudaneylem.org/1eylulde-anarsistler/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: