Onur Erden tahliye edildi!

06-09-2013   Benim de söyleyecek sözüm var!  İlgili diğer dökümanlar Bugün yapılan duruşmaya bir psikolog doktor da katıldı. Doktor, vicdani retçi Onur Erden’e “askerlik yapabilir” teşhisinde bulundu. Durumu değerlendiren mahkeme Erden’in tahliyesine karar verdi.
Bu karar üzerine Erden, tutuklu bulunduğu Gelibolu Askeri Cezaevi’nden serbest bırakıldı ve İstanbul’a doğru yola çıktı.

**

Onur Erden’in duruşması ertelendi!(6 Eylül-Gelibolu)

04.09.2013
Halen Gelibolu Askeri Cezaevi’nde tutuklu bulunan vicdani retçi Onur Erden’in ilk duruşması Gelibolu Askeri Mahkemesi’nde dün (3 Eylül) yapıldı.

Avukatı Davut Erkan’dan aldığımız bilgiye göre:

Dosyaya bakacak hakim izinli olduğu için yerine bir başka hakim baktı. Duruşmada yapılan sorgu ve savunmadan sonra Onur, cezaevi infaz subayının kendisine yönelik bazı muamelelerini tutanağa geçirdi. Bunlar, hastaneye sevkini gerçekleştirmeme, dilekçesini idareye iletmeme ve gönderdiği mektupların akıbetinin belirsizliği noktasındaki şikayetlerdi.

Onur, bugün bırakılsa dahi askerlik yapmayacağını belirtince hakim tahliye kararı vermeyeceğini söyleyerek duruşmayı Cuma gününe (6 Eylül) erteledi. Yapılacak duruşmaya doktor da gelecek. Askerliğe alverişli olup olmadığının saptanması için hastaneye sevk etme kararı çıkabilir.

Savas karsitlari

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: