Et yerine mercimek yiyin

Grup dün saat 14.00’te Altıyol’da bir araya geldi. ‘Kesilen hayvana iyi bak, o her gün tabağında’ yazılı pankart açan grup, üzerlerinde “Bayramda açılan gözler kapanmasın” , “Ya bu bayramda kurban olsaydın” ve “Hayat bayram olsa” yazılı dövizler taşıdı. Grup, ‘Ağaca, hayvana, yeryüzüne özgürlük’ , ‘Mutlu inek yok, katliam var’, ‘Tüm mezbahalar kapatılacak’ ve ‘Karnist simit ye, şiddetsiz yaşa’ sloganları attı.

Kurban eylemi

Hayvan hakları aktivisti bir gruba üye 25 kişi, Kadıköy Boğa Heykeli önünde toplanarak hayvanların Kurban Bayramı nedeniyle kesilmesini protesto etti. Topluluk çevredekilere et yerine yemeleri için mercimek dağıttı.

 

 

VEGANLARDAN KURBAN EYLEMİ / FOTO GALERİ

BUGÜN BAYRAM, VEGAN OLUN ÇOCUKLAR

Grup adına yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bugün burada Kurban Bayramı’nın bayram kısmını hep birlikte kutlarken, gözler önüne serdiği hayvan kıyımını da aynı gün, bir gün öncesi ve bir gün sonrasında devam eden, görünmez hale getirilmiş kıyımla birlikte protesto ediyoruz. Hayvanlar hayvan çiftliklerinde, endüstriyel hayvancılık tesislerinde ve laboratuvarlarda, yavruları için ürettikleri besinler, kendi bedenleri ve tenleri ellerinden alınmak üzere görünmez hale getirilerek, her gün çeşitli işkencelere maruz bırakılmakta ve öldürülmektedir. Bu kıyım düzeninin sorumlusu hayvancılık endüstrisi ise düzenin devamının sorumlusu bizleriz. Adına et, süt, yoğurt, peynir, yumurta, bal, deri, kürk, yün, ipek dediğimiz ve ‘hayvansal ürün’ başlığı altında toplayıp gönül rahatlığıyla tükettiğimiz hiçbir şey bizim değil. Kurban Bayramı’nda para karşılığı el değiştiren koynu ve ineklere yaşatılanlara, kendi kanlarının ortasında kıvrana kıvrana öldürülmelerine, bedenleri teşhir edilerek tenlerinin bedenlerinden sıyrılıp alınmasına, birkaç dakika önce vücudu ayakta tutan organların beden dışına çıkarılmasına şahit oluyoruz. Diren Vegan olarak Kurban Bayramı’nda hayvan sömürüsünün her biçimine karşı yaptığımız bu eylemde bizleri destekleyenlere teşekkür ediyoruz.” Açıklamanın ardından grup, Barış Manço’nun “Bugün Bayram” şarkısının sözlerini “Bugün bayram, Vegan olun çocuklar” diye değiştirdikleri şarkıyı söyledi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: