Barajlar ve HES Fuarıına Karşı Toplantıya Çağrı‏

“Barajlar ve HESYapım Teknolojileri Fuarı”na karşı toplantı 6 Şubat Perşembe günü saat 19.30’da MMO Nurettin Yalçın Salonunda gerçekleştirilecektir. 
Tüm doğa ve yaşam savunucularıyla görüşmek dileğiyle. 
Adres: Makine Mühendisleri Odası, İstiklal Cad., İpek Sk No:9, Beyoğlu İstanbul 

Karadeniz İsyandadır Platformu

karadenizisyandadir@gmail.com

www.facebook.com/karadenizisyandadir

www.facebook.com/groups/karadenizisyandadir

DOĞA VE YAŞAM KATİLLERİNİN BULUŞACAĞI

“BARAJLAR VE HES YAPIM TEKNOLOJİLERİ FUARI”NA KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTMEYE ÇAĞIRIYORUZ

 Doğaya, kente ve yaşama dönük saldırıların büyük bir hızla yaygınlaştığı bir dönemden geçiyoruz. 3. Köprü ve 3 Havaalanı projeleri ile Kuzey Ormanlarının cinayeti; “Tabiat Varlıklarını ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Yasa Tasarısı”; Kentsel Dönüşüm planları ve Acele Kamulaştırma gibi yöntemlerle; Anadolu’nun her köşesinin yağmaya açılmasına ve Suyun Ticarileştirilmesine yönelik HES ve Baraj projeleri doğayı, yaşamı, kültürleri katlediyor.

 Yaşam alanlarımızı sermayeye devretme girişimi ve Suların metalaştırma projeleri olan HES’ler – Barajlar, doğayı ticari bir meta haline getirerek şirketlerin tekeline sunuyor, yaşamımıza el koyuyor.

 Yaşam alanlarını ve doğayı savunanlar uzun yıllardır gerek vadilerde dere başlarında gerek şehirlerde şirket önlerinde eylem yapıyor, katliam projelerine karşı davalar acıyor, şirketlerin ve iktidarın yalanına, talanına karşı direniyorlar.

 Bu koşullar altında, duyduk ki vadilerimize, kentlerimize, ormanlarımıza giren ve onlara yapım malzemesi sağlayan tedarikçi HES’çi ve barajcı şirketler, 13–15 Şubat’ta İstanbul’da “Barajlar ve HES Yapım Teknolojileri Fuarı”nda DSİ’nin desteği ile bir araya gelip yaşamımızı nasıl katlettiklerini sergileyeceklermiş.

 Doğa ve yaşam katillerinin, İstanbul’da bu katliamı meşrulaştıracak bir fuarı açmalarına sessiz kalmamız beklenemez.

Çünkü bu fuar katılımcıları vadilere dozerleri sokan, dereleri borulara hapseden ve önüne beton setler çeken şirketlerdir.

Bu fuara katılanlar sözde kentsel dönüşüm maskesi altında mahalleleri rant projelerine kurban edenlerdir.

Bu fuara katılanlar Haydarpaşa’ya göz koyup 3. Rant Köprüsü projesi ile Kuzey Ormanlarını katleden şirketler ve ortaklarıdır.

 Bu fuar hayalleri zorlayan bir yüzsüzlük örneğidir.

 13–15 Şubat’ta İstanbul’da “Barajlar ve HES Yapım Teknolojileri Fuarı”nı bu kadar kolay düzenleyebileceklerini sananlar yanılıyorlar, başta DSİ ve düzenleyici Demos Fuarcılık olmak üzere tüm katılımcıları bu hayalden vazgeçmeleri için uyarıyoruz bu doğa katliamının sergileneceği fuara izin vermeyeceğiz.

Doğayı ve Yaşamı Savunan herkesi katil HES’çi, Barajcı ve rantçı şirketlere,  “Barajlar ve HES Yapım Teknolojileri Fuarı”na karşı sesimizi yükseltmeye destek vermeye çağırıyoruz. 

İmzacılar

Artvin Çevre Platformu; Bağımsız Hayvan Özgürlüğü; Ergene İnisiyatifi; Hayvanların Yaşam Haklarını Koruma Derneği( HYHKD); İstanbul Anarşi İnisiyatifi; Karadeniz İsyandadır Platformu; Kedi Kolektif(Yalova), Kuzey Ormanları Savunması; Loç Vadisi Koruma Platformu; Maçka Forumu; Munzur Çevre Derneği,Ordu Doğa ve Yaşam Alanlarını Koruma Platformu, Pangea Ekoloji; Patika Ekoloji Kolektifi;  Tonya Çevre Platformu, Toplumcu Mühendisler Ve Mimarlar Meclisi; Yeniköy Forumu ; Yeryüzüne Özgürlük Derneği; Yeşil Gerze Çevre Platformu, Yeşil DireniŞ Gazetesi; Yeşil Ve Sol Ekoloji; Emekçi Hareket Partisi (EHP)

 Destekçi imzalara açıktır, katkılarınızı bekliyoruz:

Her türlü katkı öneri ve iletişim için: hesfuarinidurdur@gmail.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: