İSYAN BİTMEYECEK

İSYAN BİTMEYECEK
Memleketin direniş kültürünün ve tarihinin üzerindeki toprağa güçlüce üfleyip iktidarlara karşı örgütlenen özgür yaşamın umudunu uzun zaman sonra yeniden dillendiren Gezi direnişi sonrası devletin ve türevlerinin hayal kırıklıkları sonlanmıyor. Geçtiğimiz hazirandan bu yana sokaklar hiç susmadı ve artık susmanın, biat etmenin, şükretmenin yerini isyanın renkleriyle dolduranlar, memleketin dört bir yanında gündüzün karanlığına karşı geceyi aydınlatarak direnmeye devam ediyorlar.
Haziran sonrasında, ODTÜ yerleşkesine devletin işgali sonrası yeniden çıkan isyan sesi, sık aralıklarla ve gittikçe daha güçlü bir şekilde yankılanıyor. İktidarlar her seferinde “artık bitti” dediklerinde korkuyla uyanıyorlar bin yıllık uykularından. Çünkü sokaklar uyumuyor.
Son olarak AKP hükümetinin yolsuzluklarına karşı 25 Şubat gecesi sokak sokak haykırıldı isyanın sesi. Ses gittikçe gürleşiyor. Temsili demokrasiye dayalı düzen içerisinde var olan ve halka yönelik her tahakkümü kendi iktidar düşleriyle sandığa yönlendirmeye çalışanlardan da bağımsız bu isyanlar. Çünkü sokaklarda görüyoruz ki sakin yürüyüşlerde bayraklarıyla donanmış olarak en önde adım atan sandığın devrimci partileri, devletin güçleriyle karşılaştıklarında sistem içerisindeki meşruiyet arayışlarıyla meydanları terk ederken, isyanın sesinin gürlüğü; yaşamın doğrudan var olduğu sokaklarda tahakküme karşı birbirine yaslanan omuzlar sayesinde deliyor zorbaların kulaklarını. Devlet de, mücadeleyi sistem içi dinamiklerden, muhalefeti kendinden menkul bilen o devrimci partiler de şahit buna. Hayat sokakta artık… Yani isyanın var olabileceği yegâne yerde. Ve öyle de olmaya devam edecek.
YAŞASIN DEVRİM YAŞASIN ANARŞİ
İSTANBUL ANARŞİ İNİSİYATİFİ

http://anarsistplatform.org/2014/02/26/isyan-bitmeyecek/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: