1 Mayıs’a anarşiyle!

Fotoğraf: 1 Mayıs'a anarşiyle!

 

1 Mayıs, biz anarşistler için ne bir anma töreni ne de devlet otoritesi tarafından saptırılarak öyleymiş gibi gösterilmeye çalışılan, tepkisiz ve isyansız geçecek bir “Emek ve Dayanışma” günüdür. Tam aksine; devlete ve onun kurumlarına, sermayeye, faşizmin her türlüsüne, ırkçılığa, cinsiyetçiliğe, homo/transfobiye, patriyarkaya, militarizme, türcülüğe, ekolojik soykırıma, baskılara ve tutuklamalara, genel olarak otorite ve baskının her biçimine karşı mücadele günüdür. 1 Mayıs 1886’da anarşist işçilerin başlattığı direniş bizler için hala isyan günüdür.

Devletler var olduğundan bu yana şiddetini meşru kılmış; varlığını bu şekilde sürdürmüştür. Biz biliyoruz ki iş cinayetlerinin, faili meçhullerin, eylemlerde katledilenlerin, sakat bırakılanların, doğa talanının ve planlı katliamların baş sorumlusu devletlerdir.

İnsan avı edasıyla örgütlenme moduna sokulmuş bu günü uygun adım yürüyüş ve bayrak sallama mottosundan kurtarmak; 1 Mayıs’ın gerçek anlam ve amacını hepimizin tekrardan hatırlamasını sağlayacaktır. İktidarların yaşamlarımıza olan saldırısı kesilmediği sürece kendimizi savunmamız, otoriteye karşı şiddetimiz, özsavunmamız en doğal hakkımızdır.
Bu minvalde bütün anti-otoriter ve anarşist arkadaşlarımızı, 1 mayısta ekmek, adalet ve özgürlük için isyanımızı haykırmaya çağırıyoruz.

Biz afrika’da kanat çırpan kelebeğin, Kuzey Amerika’da yarattığı kasırgayı istiyoruz. Biz kaos istiyoruz!

Eskişehir Anarşi İnisiyatifi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: