Mersin’de cam işçisine polis saldırısı

Mersin’de cam işçisine polis saldırısı

 

Mersin’de Cam 8 gündür devam eden grevin Bakanlar Kurulu kararı ile ertelenmesine tepki gösteren işçiler AKP binasına yürüdü. Polis işçilere saldırarak biber gazı sıktı.

Mersin’de 8 gündür grevde bulunan Cam Sanayi işçileri, Bakanlar Kurulu’nun, ‘genel sağlığı ve millî güvenliği bozduğu’ gerekçesiyle grevi ertelediği haberini alınca, İstiklal Caddesi üzerindeki Kristal İş Sendikası önünde toplandı. İşçiler caddeyi tek taraflı trafiğe kapattı. Hükümeti istifaya çağıran işçiler, işveren aleyhine sloganlar attı. Burada işçiler adına açıklama yapan Kristal İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ahmet Ergev, “Televizyonlara çıkıp garip gureba tüyü bitmemiş yetim edebiyatı yapan Başbakan, 5 bin 800 cam işçisinin çoluğuyla çocuğuyla üzerine yağdıracağı lanetten hiç mi korkun yoktur?” diye konuştu. Bundan sonra hiçbir yerde fakir fukara, garip gureba, tüyü bitmemiş yetim edebiyatı yapılmasına cam işçisin müsaade etmeyeceğini aktaran Ergev, “Milyar dolarları götüren senin çocuğun evlat da bizimkisi kedi eniğimi? diye seslendi.

Ergev’in açıklama sonrası “Şimdi ben yürüyorum, sizi de peşimden bekliyorum” demesi üzerine işçiler yürüyüşe geçerek Hastane Caddesi üzerindeki AKP Akdeniz İlçe binası yakınlarına kadar geldi. Polis binanın 100 metre gerisinde bariyer kurarak işçileri durdurmaya çalıştı. Polisin kurduğu bariyerlere aldırmayan işçiler yürüyüşünü sürdürünce polis işçilere saldırdı. Polisin gaz sıktığı işçiler, bariyeri aşarak parti binası önüne kadar geldi. Polisin kendisine müdahale etmesine öfkelenen bir işçi, Güvenlik Şube Müdürü ile tartıştı. İşçiyi arkadaşları sakinleştirdi.

Burada tekrar açıklama yapan Ahmet Ergev, seslerini duyurmak için yürüdüklerini söyledi. 8 gündür onurları ile direndiklerini ve emniyet güçleri ile karşı karşıya gelmediklerini anlatan Ergev, “Bu kararın altında imzası olanları bütün cam işçileri adına lanetliyoruz.” dedi. (MERSİN)

http://www.evrensel.net

Eklenme tarihi: 2014-06-27 16:06:30

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: