Maltepe’de inşaat işçileri ayaklandı

Maltepe’de inşaat işçileri ayaklandı
İstanbul Maltepe’de Rönesans İnşaat’ta çalışan işçiler çalışma koşullarına ve inşaatlarda yaşanan iş cinayetlerine isyan ederek iş bıraktı.

Maltepe'de inşaat işçileri ayaklandı İstanbul Maltepe’de Rönesans İnşaat’ta çalışan işçiler çalışma koşullarına ve inşaatlarda yaşanan iş cinayetlerine isyan ederek iş bıraktı. İnşaatlardaki kuralsız ve kölece çalışma koşulları işçileri isyan ettiriyor. Halkalı’da Tema Park işçilerinin ardından bu kez Maltepe’de işçiler ayaklandı. İstanbul Maltepe’de Rönesans Holding’e bağlı Rönesans İnşaat’ta çalışan işçiler çalışma koşullarına ve inşaatlarda yaşanan iş cinayetlerine isyan ederek bugün öğle saatlerinde iş bıraktı. Küçükyalı Aydınevler'deki şantiyede öğle yemeğine çıkan işçiler molanın ardından toplu şekilde iş bıraktı. Çalıştıkları şantiyede, 15 Eylül günü bir arkadaşlarının 3 metre yükseklikten düştüğünü söyleyen işçiler iş güvenliği önlemlerinin alınmadığı şantiyede daha önce de iş cinayetleri ve yaralanmaların yaşandığına dikkat çektiler. Rönesans İnşaat işçileri, şantiyede yaşanan “iş kazasını” fotoğrafla belgeleyen arkadaşlarının işten çıkarılmasına da tepki gösterdiler. Çalışma koşullarıyla ilgili taleplerini şeflere ve yöneticilere ileten işçiler talepleri Kabul edilen kadar işbaşı yapmayacaklarını dile getirdiler.

Maltepe’de inşaat işçileri ayaklandı

İstanbul Maltepe’de Rönesans İnşaat’ta çalışan işçiler çalışma koşullarına ve inşaatlarda yaşanan iş cinayetlerine isyan ederek iş bıraktı.

İnşaatlardaki kuralsız ve kölece çalışma koşulları işçileri isyan ettiriyor. Halkalı’da Tema Park işçilerinin ardından bu kez Maltepe’de işçiler ayaklandı.

İstanbul Maltepe’de Rönesans Holding’e bağlı Rönesans İnşaat’ta çalışan işçiler çalışma koşullarına ve inşaatlarda yaşanan iş cinayetlerine isyan ederek bugün öğle saatlerinde iş bıraktı.

Küçükyalı Aydınevler’deki şantiyede öğle yemeğine çıkan işçiler molanın ardından toplu şekilde iş bıraktı.

Çalıştıkları şantiyede, 15 Eylül günü bir arkadaşlarının 3 metre yükseklikten düştüğünü söyleyen işçiler iş güvenliği önlemlerinin alınmadığı şantiyede daha önce de iş cinayetleri ve yaralanmaların yaşandığına dikkat çektiler. Rönesans İnşaat işçileri, şantiyede yaşanan “iş kazasını” fotoğrafla belgeleyen arkadaşlarının işten çıkarılmasına da tepki gösterdiler.

Çalışma koşullarıyla ilgili taleplerini şeflere ve yöneticilere ileten işçiler talepleri Kabul edilen kadar işbaşı yapmayacaklarını dile getirdiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: