Brezilya: Kara Blok’a Giriş

Kara Blok eylemcilerinin neden şirketlerin mülklerini imha etmek için militan taktikler kullandığını anlamayanlara: kara blok eylemcileri protestocu değildir! Onlar sokağa protesto etmek için çıkmıyorlar!

Onlar baskının sembollerine ve mekanizmalarına karşı doğrudan eylem gerçekleştirmek için sokaktalar. Eylemleri baskıcı kurumlara karşı maddi zarar vermeyi amaçlıyor.

Bununla birlikte, daha da önemlisi, insanlara bir polis devletinin kullandığı aşırı güçle karşı karşıya kaldıklarında bile güçlü olduklarını çarpıcı bir şekilde resmedebilmek için edimsel bir niyetle hareket ediyorlar; ki şirketler ve kurumlar bizi inandırmaya çalıştıkları kadar güçlü değildirler ve bizim gözümüzü korkutmaya çalıştıklarında direnmek gerçekten ellerimizdedir.

Bize saldırmakta ısrar ettiklerinden dolayı, otoriteye meydan okumamıza, düzene ve yasalara saldırmamıza müsaade edin. Bu etikten, insanlıktan vazgeçmemiz veya birbirimizi desteklemeyi kesmemiz gerektiği anlamına gelmiyor. Bunlar insanların sonsuza dek hatırlaması gereken hayati önem taşıyan derslerdir. Polis insan haklarına küstahça saldırıyor. Onlara göre, halk sadece kolaylıkla kontrol ve manüple edilebilen uysal bir kitledir.

Çoğu insan İktidardakilerin halktan korkması gerektiğinde hem fikirdir ve görünüşe göre polisler kendileri için faydalı olan bu korkuyu kaybetmişler; bu yüzden militan eylemcilik bu tehdidi canlı tutma çabasıdır-çünkü bu oturma eylemleri düzenlemekle ve pankart taşımakla asla olmayacak. Bizi tahakküm altına alanlara karşı direnme gücümüzün olduğunu ne kadar unutursak, bizi o kadar tahakküm altına alırlar.

Bookmark and Share

http://sosyalsavas.org/2014/12/brezilya-kara-bloka-giris-video/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: