Sokaklar unutmaz!

İstanbul Anarşi İnisiyatifi

10917899_622412391221202_1966082227331406678_n

Devletin ayrımcı, faşist ve ölümlerle dolu düzenini devam ettirebilmek için işlediği bir cinayet. 8 yıldır yüzükoyun, soğuk kaldırım taşın üstünde beyni çırılçıplak bir şekilde boylu boyunca uzanmış vaziyette hafızalarımızda Hrant’ın bedeni. Hrant için adalet ise, 9 yıldır doğru yerde, sokakta dile gelirken, arayışını ise, hukuk denilen mezarlığa gömülen bir yerde devam ettirmekte.
Bu güne kadar gelen her iktidar, bir önceki iktidardan daha ‘mükemmelleştirilmiş’ cinayetler işlemiştir. Yeni bir iktidarla İşlenen taze cinayetler, her seferinde daha az iz bırakmayı başarabilmiştir. Olay mahalline defalarca gelmesine rağmen katil, kendini gizlemeyi daha fazla başarmıştır kitleler önünde. Sözün özü; yasamasıyla, yürütmesiyle, yargısıyla, demokrasi mazmununun kendisine hâkim kılma olanağı sağladığından muktedir(ler)e, Arkadaşımız Hrant’ı kaldırıma yapıştırmayı meşrulaştırmıştır.
9 yıl önce işlenen cinayette rüşvet olarak verilen rütbeler, devletin teşvik politikası, bu gün ise Şırnak’ın Cizire ilçesinde yeni katliamlara davet çıkarıyor. Geleceksizleştirme üzerine kurgulanan bu politikaların çıkış arayışı, yeni katliamlarla Kürdistan topraklarını çocuk mezarlığına dönüştürerek aranıyor.
Bu coğrafyanın muktedirlerinin ortaklaştığı tek nokta cinayet işlemektir. Cinayeti ortaklaştırma nedeni de daha fazla suç ortağı yaratarak kendini saklama gereğini yerine getirmekten kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla, ağızlarına doladıkları “adalet” üç heceden başka hiçbir anlama ifade etmiyor.
Devlet bugün tutukladığı emniyet amiri ile olayı münferitleştirmeye çalıştırmakta gözleri başka yerlere çekmeyi amaçlamaktadır. Her zaman bildiğimiz ve bileceğimiz gibi cinayetlerin, katliamların ve adaletsizliklerin faili devlettir aynı zamanda onların dillerinde “adalet”, vicdanın yaşama dair olan her şey egemenlerin hukukuna göre belirlenmektedir.
Ceylan Önkol, Uğur Kaymaz, Berkin Elvan, Alexis, Nihat, Ümit… Binlercesi, Hrant olarak, devletin adaletinin kurbanı şimdi. Katillerin unutturma çabalarına rağmen, unutmayacağız! adalet için! Hrant için mücadeleye devam edeceğiz.
Sokaklar unutmaz!
İstanbul Anarşi İnisiyatifi
19.01.2015- Istiklal Caddesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: