Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesine yaklaşık 200 kişilik fasist grup, devrimci, demokrat, Kürt öğrencilere ellerinde satır ve baltalarla saldırdı.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesine yaklaşık 200 kişilik fasist grup, devrimci, demokrat, Kürt öğrencilere ellerinde satır ve baltalarla saldırdı.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesine yaklaşık 200 kişilik fasist grup, devrimci, demokrat, Kürt öğrencilere ellerinde satır ve baltalarla saldırdı.

Fakülte önüne pusu kararak öğrencilerin gelmesini bekleyen fasist grup gördükleri öğrencileri satır ve baltalarla darbetti. Bir öğrencinin kafasına baltayla vurularak yaralandığı, 3-4 yaralının daha olduğu öğrenildi.

Polis ise saldırgan gruba müdahale etmek yerine çevrede bulunan öğrenciler gaz ve plastik mermi sıktı. Daha sonra saldırgan grup polisin yoğun korunmasında Edebiyat Fakültesi girişinde açıklama yaptı. Açıklamayı fotoğraflamak isyetenlere de saldırmak isteyen gruba polis de destek verdi. “Ne çekiyorsun” diyerek görüntü almak istenenler de engellenirken polisin grubu desteklemesi dikkat çekti.

‘BİR KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ’ İDDİASI

Polis ve ülkücü grubun Edebiyat Fakültesi önündeki bekleyişi devam ediyor. Yaralıların hastaneye kaldırıldığı bilgisi verildi. Yaralılardan birinin yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Ege Üniversitesinde yaralanan öğrencilerden bilgi almak için acile gelen öğrencilere hastanede sivil bir grup saldırdı. Kadın öğrencilere “Siz gidin erkekleriniz gelsin, biz buradayız” diyerek kadınlara pet şişe fırlattı. (

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: