Osman Evcan Açlık Grevine Başladı

10645153_960268590690210_2663629729616585021_nKandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevinde bulunan vegan anarşist tutsak Osman Evcan 25 Mayıs 2015 tarihinden itibaren açlık grevine başladığını duyurdu. Bugün itibariyle açlık grevinin 6. gününe giren ve sadece sıvı, tuz ve şeker takviyesi alan Osman Evcan’ın sağlık durumunun şimdilik iyi olduğu haberini aldık. Aylardır Kandıra’daki vegan ve vejetaryen tutsaklara yeterli beslenme için gerekli gıdaların temininde çeşitli kısıtlamalar uygulanıyordu. Osman Evcan, cezaevi yemeklerinin ağzında yaralara ve midesinde yanmalara sebep olduğunu belirterek Ocak 2015’ten bu yana talepleri yerine getirilene dek cezaevinden gelen hiçbir gıdayı kabul etmiyordu. 10 yıldan uzun süredir vegan olduğu halde Kocaeli’ne naklinden beri sağlık sorunları yaşamasını buradaki yetersiz ve kalitesiz besinlere bağlayan Osman Evcan şimdilik tek başına da olsa cezaevlerindeki vegan ve vejetaryen tutsakların yeterli ve sağlıklı beslenme hakkı için açlık grevini başlatmış oldu.

Cezalandırdığı insanların sorumluluğunu gereğince üstlenmemeyi dahi otoriterlik pratiği olarak uygulayan devletin kölelik dayatmalarına karşı herkesi vegan anarşist Osman Evcan ile dayanışmaya çağırıyoruz.

Osman Evcan’ın yeterli ve sağlıklı beslenme için başlattığı açlık grevine destek olmak ve dayanışma için, aşağıdaki linkte bulabileceğiniz taleplerini belirttiğimiz ilgili kurumlara yazılı veya sözlü olarak iletebilir örnek dilekçeyi yollayabilirsiniz.

http://sosyalsavas.org/2015/05/kandiradaki-vegan-tutsaklardan-dayanisma-cagris

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: