ODTÜ’de direniş var

ODTÜ’de direniş var

ODTÜ’de çalışan Eğitim Sen’li araştırma görevlisi Mert Kükrer ile teknisyen Barış Çelik, işten atılma tehdidi ile karşı karşıya kaldı. ODTÜ Rektörlüğü önünde dün direniş çadırı açan Kükrer ve Çelik, tüm emek dostlarını dayanışmaya çağırdı.

ODTÜ’de geçen aralık ayındaki banka promosyonu görüşmeleri sırasında gerçekleştirilen iş bırakma eylemlerine katılan Eğitim Sen Ankara 5 Nolu Üniversiteler Şubesi Örgütlenme Sekreteri Mert Kükrer ve Şube Denetleme Kurulu üyesi Barış Çelik’in dosyaları, kamu görevinden çıkarılmaları talebiyle ODTÜ yönetimi tarafından YÖK’e gönderildi. Aynı eyleme katılan üç sendika üyesi ise ‘eğitim öğretimi engelleme’ suçlaması ile kademe durdurma cezasına çarptırıldı.

EN BÜYÜK EMEKÇİ EYLEMİYDİ
BirGün’e konuşan Kükrer ve Çelik, şunları kaydetti: “Aralık ayındaki promosyon ihalesi sürecinde üç gün boyunca okulda hayatı durduran bir grev yaşandı. 12 Eylül’den bu yana üniversitelerde yaşanan en büyük emekçi eylemi olma özelliği taşıyan bu grevin ardından, üyesi olduğumuz Eğitim Sen’in iş yeri temsilcisi, önce asistan olarak çalıştığı iş yerinde bir profesör tarafından darp edildi, ardından da sudan sebeplerle işten çıkarıldı. Bizim de ‘eğitimi engellediğimiz’ gerekçesiyle işimize son verilmek isteniyor. Disiplin soruşturmaları ve cezalandırmalarla, önemli bir mücadele deneyimi ortaya koyan ODTÜ emekçilerini sindirmeye çalışıyorlar. Buna karşı direneceğiz, herkesi dayanışmaya davet ediyoruz.” BirGün Ankara

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: