MODERN DAIS IS BASINDA

suriye, irak, nigerya da DAIS var, insan kesiyorlar ama etini yemiyorlar. Dunyanin her yerinde DAIS var, hayvan kesiyorlar ve etini yiyorlar. avusturyada 1 kisi yilda 55 kg domuz eti yiyor. Domuz eti yemek icin avusturyada 1 yilda 55 milyon olduruluyor. Dunya tariminin 3/1 et hayvanlari icin yemlik ekiliyor. Yine avusturya yilda 600.000 ton genetigi ( avusturyada gen degistirilme calismasi yasak ) degistirilmis hayvan yemi aliyor. almanyada domuzun kesim ve transport halindeki yasam alani 1,2 m2 olarak kanunla belirlenmis. almanyanin kanun koyuculari 3 kisilik aile olarak 350 m2 evlerde oturuyorlar. Hala et yemeye ve hayvan urunleri tuketmeye devami ediyorsunuz? Hayvan eti ve urunu tuketen, kendini tuketmektedir.

DAIS insan kesiyor diye tepki duyuyoruz, hata tepkiden ote adini bile duymak istemiyoruz. Neden senin gibi, benim gibi insanlari kesiyor. Yani bizi kesiyor, tepkimiz kotu oluyor. Mezbahlar, kasaplar, ciflikler, avcilar hayvan kesince (turculuk yapmak), insan olmadigi icin umursamiyoruz. kesilen etide yiyiyoruz. Insana gunah hayvana mubah oylemi. Insan oglu vegani bilmesi cok sey ifade etmez. Onemli olan katiama destek olmamaktir. Canli turlerinin kafasi, kolu, ayaklari, derisi kesmesini hic farki yoktur. Aci ve his hepsinde vardir.

Haydi bakalim, konuya soyle yanasalim. Hayvan kesenler ve ciflik sahipleri DAIS kafali. Hayvan urunu tuketenlerde DAIS i seyredip hayvan urunu tuketmekle, dolayli yoldan destek cikmaktir.. Isterseniz soyle izah edeyim. Nazi askerleri SS ler insanlari katletti, firinlarda yakti, kafalarina asit dokerek oldurduler. almanyadaki halk bu katliami seyretti. Gormemezlikten geldiler, hatta komsusu, dostu yahudiyi bile ihbar ettiler. Soruyorum suclu sadece nazi ss lerimi? bu sekilde KZ lerle mezbaalar arasinda fark varmi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: