Anarşi İnisiyatifi: Suruç Katliamı için uluslararası çağrı! / International call to action for Suruç Massacre

yuEylemimiz de öfkemiz kadar karadır. Devletin belinde bir silah olarak taşıdığı DAİŞ’in namlusu Suruç’da 32 kişiyi katletti. Katliamı yapanların ismi ve cismi yine devlet tarafından açıklanmıştır. Kobane’yi yeniden inşaa etmeye giden ve dayanışma fikrini yükselten insanları katledenlerin kimliği önemsizdir. Muktedirlerin, hesap defterlerinde yazıp çizdikleri hesap, yükselen Kobane direnişine batıdan gelen desteği parçalamaya yöneliktir. Siper yoldaşlığı ve dayanışmanın simgesi olan Kobane’ye giden devrimcilerin, varlığına duyulan korkudur o bombayı patlatan. Korkakların en büyük arzusu korkunun çoğalmasıdır. Katledilenlerden her birinin anısı korkakların yanacağı barikattır.

SGDF’nin yaptığı çağrıya katılan Alper Sapan, Evrim Deniz Erol ve Medali Barutçu Kobane’ye, iktidarın ve çetelerin günlerce süren savaş ve her türlü kirli taktik ile yokettiği şehri yeniden yaratmaya Suruç’a gittiler. Üç anarşistin de en iyi bildiği, dayanışmanın saldırı olduğuydu. Kanlı savaşın ortasına giden anarşistler ve sosyalistlerin farklı yaşam tahayyüllerine ve tarihe rağmen dostça ve yoldaşça birbirlerine sarılmaları, muktedirlerin ancak bombalarla parçalamaya çalışacağı türden bir dayanışmadır.

Savaş devam ediyor. Devrimciler de ölürler. Devletin katlettiği herkes ölür. Bombalarla, kıyımlarla, yangınlarla doğayı ve insanlığı öldürüyor. Ama savaş devam ediyor. Orta yolumuz yok, biz varsak onlar, onlar varsa biz olmayacagiz. Bayrakları yükseltin, kininizi büyütün, öfkelerinizi kuşanın. Yoldaşlarımızı hatırlamanın, onları anmanın en iyi yolu sokaklardan, barikatlardan, barutun geniz yakan kokusundan, alevlerin baş döndüren kızıllığından geçer. Gecenin karası kadar kara yüreklerimizle geliyoruz. Alper’in, Evrim’in, Medali’nin ve Suruç’ta katledilenlerin anısını avazımız yapmaya, unutmamaya ve affetmemeye geliyoruz.

26 Temmuz 19:00
Adalar Migros Önü/Eskişehir

Bütün Devlet Katildir!
Devlet Yaparsa Katliam Yapar!
Katil Devlet Yıkacağız Elbet!

ANARŞİ İNİSİYATİFİ

Suruç Katliamı için uluslararası çağrı!

Kobane’nin inşası için 20 Temmuz 2015’de Suruç’a giden içinde anarşist yoldaşlarımızın da olduğu en az 32 kişi IŞİD tarafından gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybetmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin IŞİD’e üstü örtülü desteği hala devam etmektedir. Onların amaçlarına ulaşmaması için tüm gücümüzle mücadelemizi sürdüreceğiz.

Dünyadaki tüm anarşistlere çağrımızdır:

26 Temmuz Pazar günü bulunduğunuz yerlerdeki Türkiye Cumhuriyeti konsoloslukları önüne öfkemizi, isyanımızı büyütmeye!

Anarşi İnisiyatifi

Dayanışmayla!

İngilizce:

International call to action for Suruç Massacre

In 20 July 2015, (at least 32) people, some of our anarchist comrades, who went to Suruc for reconstruction of Kobane were killed by the attack of an ISIS suicide bomber. Turkish Republic still continues to support ISIS underhand. We will maintain our fight with all our strength to block all their paths.

Our call to all the World anarchists: (26 July 2015, at 7 pm), for enlarging our anger and rebellion in front of consulates of Republic of Turkey where you live!

In solidarity with!

Anarchy Initiative

Yunanca:

Διεθνής πρόσκληση για δράση για Suruç Σφαγή

Την 20η Ιουλίου (τουλάχιστον) 32 άνθρωποι,μερικοί εκ των οποίων αναρχικοί σύντροφοί μας που πήγαν στο Suruc να βοηθήσουν στην ανοικοδόμηση του Kobane,έχασαν τη ζωή τους απ’την επίιεση ενός καμικάζι αυτοκτονίας του ISIS.Η Τουρκική Δημοκρατία εξακολουθεί να υποστηρίζει τον ISIS “κάτω απ’το τραπέζι”.Θα συνεχίσουμε τον αγώνα μας με όλη μας τη δύναμη για να μπλοκάρουμε όλες τους τις διόδους.

Το κάλεσμά μας σε όλον τον αναρχικό κόσμο:

Την 26η Ιουλίου στις 7 μμ μπροστά στο τουρκικό προξενείο της πόλης σας,για να γιγαντώσουμε την οργή και την επανάστασή μας!

Με αλληλεγγύη, ΑΝΑΡΧΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

Fransızca:

L`appel à la solidarité internationale pour le massacre Suruç

Le 20 juillet 2015, au moins 32 personnes, dont certains de nos camarades anarchistes, partis à Suruç pour la reconstruction de Kobanê, ont été tués dans l’attaque d’un kamikaze membre de l’ISIS. La République Turque continue sournoisement à soutenir l’ISIS. Nous allons continuer notre lutte afin de les empêcher d’agir de quelque façon que ce soit.

Nous appelons les anarchistes du monde entier…Le 26 juillet à 19:00 pour répandre notre colère et notre révolte devant les consulats et ambassades de la République de Turquie où que vous vous trouviez !

Solidairement,L’Initiative Anarchiste

Kürtçe:

Bangitiya Navneteweyi ji bo Komkujiya Suruç ê (Pirsus ê)

Ji bo nûavekirin a kobanê di 20 ê tirmeh’ê 2015’de, di navde rêhevalên me yên anarşîst jî , herî kêm 32 kesan di teqînan intîxarî ya ji alîyê Daîş’ê ve pêk hat , Jîyan a xwe ji dest dan. Dewlat a Komar a Tirkîyê sergirtî piştgirî ya xwe yî bi çete yan re di domîne. Ji bo ku ev qirêjî ya bi şirîkî bi ser nekeve emê bi hemû hêzên xwe tekoşînê bilind bikin.

Banga me ji bo hemû anarşîstên cîhanê:

Di 26 ‘ê tirmeh’ê roja yekşemê di seet 19.00 de li ber hemû konsolxaneyên Komara Tirkîyê emê hêrs û raperîn a xwe bilind bikin .

Piştgirî ya însîyatîf a anarşî

Bulgarca:
В 20 юли 2015, 32 души, някои от нашите анархистки другари, които отидоха да Сюруж за реконструкция на Кобане са били убити от атаката на атентатор самоубиец от Ислямска Държава. Турска република все още продължава подмолно да подкрепя джихадистите. Ние ще продължим нашата борба с всички сили за да блокираме всичките и пътища.

Нашият призив към всички _анархисти по света е: Да излезем заедно на 26 юли 2015 г. в 19:00, да покажем нашия гняв и бунт пред консулствата на Република Турция, в държавата в която се намираме! В знак на солидарност със загиналите!

Анархистка Инициатива

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: