Yüreği anarşist mücadeleden yana atan herkesi infiAl’e çağırıyoruz!

Davet

infial-banner2

Sosyal çatışmanın ivme kazandığı ve bu çatışmada 4 yoldaşımızı kaybettiğimiz böylesi bir dönemde, anarşist mücadelenin örgütlenmesine olan ihtiyacın hayatiliğini bir kez daha hatırlıyoruz. Anarşistler olarak, sosyal savaşın bizzat özneleriyiz. İster saldırı ve baskı koşullarında olsun, ister süt liman bir sosyal barış halinde olsun biz anarşistlere düşen görev devlete, sermayeye, islamcı-seküler tüm faşist ve liberal unsurlara karşı kendi mevzilerimizi güçlendirmek ve devrimci-isyancı çabayı yükseltmektir.

Devrimci ve isyancı mücadelenin anarşistler için bir bedel ödemek olduğu solcu bir klişe değil, sosyal savaşın ve anarşist mücadelenin gerçekliğidir. Suruç katliamında hayatını kaybeden yoldaşlarımız Alper Sapan, Evrim Deniz Erol, Medali Barutçu, Serhat Devrim, şu an hastanede yaşam mücadelesi veren Vatan Budak ve geçtiğimiz Nisan ayında kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden yoldaşımız Kerem Kamil Koç hayatları boyunca bu bedeli farklı biçimlerde ödemiş oldular. Ve bizler, her zaman olduğu gibi anarşist mücadelenin yoğunluğunu arttırmakla ve mücadelenin toplumsallaştırılmasına çaba sarfetmekle yükümlüyüz. Anarşist hareket artık olduğu yerde sayamaz ve kabına sığamaz olmalıdır.

Pasifist-liberal felsefi zırvalamaların ve otoriter yapıların gölgesinde serinleyen sözüm ona politik saçmalamaların anarşist mücadelede yeri kalmamıştır. Anarşistler ideoloji müritliğinin değil, toplumsal devrimin peşinden koşan isyancılar olmalıdır. İçinde bulunduğumuz her ilişki ve yaptığımız her etkinlik mücadeleye ve devrime içkin olarak yeniden yaratılmalıdır.

Devlet baskısının yoğunlaştığı, gözaltıların, tutuklamaların, ev baskınlarının, askeri operasyonların arttığı ve sosyal çatışmanın sertleştiği böylesi bir dönemde, anarşist mücadeleyi yükseltmeyi hedefleyen çeşitli açık etkinliklere zemin olabilecek mekanımız İnfial’i yarın itibariyle açıyoruz. Kütüphane, distro, toplantı, söyleşi, konser, yeme-içme, müzik dinletisi vs. gibi etkinlikleri gerçekleştireceğimiz infiAl her gün 13:00 – 22:30 (Pazartesi 13:00-18:00) saatleri arasında açık olacak.

Yüreği anarşist mücadeleden yana atan herkesi infiAl’e çağırıyoruz!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: