Halil Savda : Beyazıt’ın başına bir şey gelirse sorumlusu Devlettir

Halil Savda :
Beyazıt’ın başına bir şey gelirse sorumlusu Devlettir

Kanal D’de yayımlanan 8 Ocak 2016 tarihli Beyaz Show programına Diyarbakır’dan bağlanan Ayşe Çelik, öğretmen olduğunu söyledi ve meslektaşlarına sitem ettikten sonra. “Çocuklar öldürülüyor, bebekler öldürülüyor. Sessiz kalmayın. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” dedi.
Beyaz’ıt Öztürk, Çelik’e teşekkür etti, “… söyledikleriniz bize ders oldu. Daha da fazla yapmaya devam edeceğiz” dedi ve Ayşe’yi alkışlattı.

Bu sözler sonrasında hükümet, ona yakın medya ve trolleri kıyamet koparttı.
“Beyaz Show’da PKK Propagandası” manşetleri atıldı. Milli eğitim Bakanlığı Ayşe Çelik hakkında inceleme yaptı ve “bahsi geçen Ayşe Çelik, öğretmen değildir” açıklaması yaptı. Ayşe öğretmen kimseyi hedef göstermedi, kimsenin ismini vermedi. Ancak fail kendini biliyordu…
Çünkü devlet ve medyasının gerçeklere ve barış kavramına tahammülü yok. Dün barış için Baldıran zehri içmekten bahseden iktidar ve medyası bugün barış sözüne düşman.
Dün Diyarbakır’da zindandaki çığlığı seslendirenler bugün Amed’ten yükselen cılız bir sese tahammül edemiyorlar. Bu zatların dün çözüm sürecine, barış sözcüğüne, basın hürriyetine ihtiyaçları vardı. Bugün bu zatlar maskelerini yırttılar. Çünkü artık muktedirler ve maskeye ihtiyaçları yok.     

Gerçekleri söyleyen genç bir kadına etmedikleri hakaret kalmadı. Bir mafya örgütü gibi o genç kadının peşine düşmüşler.

Bir başka konuda Doğan Tv ve Kanal D’nin tavrı. Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet medyasından yapılan yorum ve haberlerden sonra kamuoyuna bir açıklama yaptı;
“Programa katılan Ayşe çelik program öncesi bize yazdığından farklı şeyler söyledi (…)
Doğan TV ve Kanal D ilk günden bugüne devletin yanında yer almıştır.”

İronik!
‘ ..hep devletin yanında olduk’ ifadesi esasında malumun ilanından başka bir şey değildir.
Doğan TV ve Kanal D yönetimi Ayşe Çelik’i ‘Provokatör’ olmakla suçladı.
Devletin medyası üzerinden gösterdiği sopa Eteklerini tutuşturdu.
Doğan Tv ve Kanal D yönetimi korkuyor. Kimden?
Devlet ve onun siyasal temsilcisi AKP Hükümetinden.

Doğan Tv ve Kanal D yönetimi korkuyor çünkü AKP Hükümetinin yaptığı baskıyı ve uygulamaları görüyor ve birebir yaşıyor. Bu nedenle Beyaz Show’a katılan birinin söylediği sözler nedeniyle hükümet medyasından gelen saldırı, hakaret ve tehditler için tek kelime etmedi. Buna karşılık Cizre, Silopi ve Suriçi’nde yaşanmakta olan insanlık dramına dair birkaç söz edip duyarlılık çağrısı yapan konuk için ‘Provokatör’ dedi.

Konuk için provokatör denen açıklamada ayrıca, “Doğan Tv ve Kanal D ilk günden bugüne devletin yanında yer almıştır” deme zorunluluğu hissetti.

Medya insani bir çığlığa ‘PKK propagandası’ dedi.

Silopi’de ölü bedeni günlerce sokakta kalan Taybet İnan’ın, Şırnak’ta günlerdir kar altında cansız yatan iki Kürt genci ve morgta defnedilmeyi bekleyen 50 ceset. Temmmuz ayından buyana katledilen 220 sivil var. Bir o kadar Asker-Polis, gerilla ve silahlı genç hayatını kaybetti. Bu bir katliamdır. Bu duruma Ahmet Kaya’nın karanlıkta isimli şarkısında geçen şu mısralar tercüman oluyor: “sanki gökten kar yerine kan yağıyor, kar altında üşümüş bir çocuk ağlıyor.”
Ayşe Çelik Şırnak’ın, Amed’in Cizre ve Silopi’nin çığlığını Beyaz’ın Show programında azıcık seslendirdi. Provokatör oldu, terörist oldu. TC devletinin trolleri onun için ”Etek giyen ağabeylerini taklit eden müsvedde” dediler.

Dün devleti eleştirdiği ve resmi ağızlardan farklı düşündüğü için Hrant Dink için cadı avı başlattılar. Sonra katledildi. Dün resmi ağızlardan farklı cümleler durduğu için Tahir Elçi için cadı avı başlattılar; Katledildi. Hrant Dink ve Tahir Elçi’yi katledenler hala muktedirler ve sokakta elleri tetikte geziyorlar.

Bilinsin ki Beyazıt Öztürk’ün ve Ayşe Çelik’in başına bir şey gelirse bilinsin ki sorumlusu hükümettir.

Ayşe Çelik ve Bayazıt Öztürk aktır, AKP karanlıktır!

Bu karanlığa azcık ışık olduğunuz için teşekkürler Beyazıt, teşekkürler Ayşe…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: